Przejdź do treści
Nawojowa 1
Nawojowa 2
Nawojowa 3
Przejdź do stopki

Europejski Zielony Tydzień- Green Week 2021

Aktualności

Treść

Rozpoczęła się tegoroczna edycja EU Green Week 2021 – Europejski Zielony Tydzień 2021. Jest to wydarzenie poświęcone kwestiom związanym z ochroną środowiska. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji Green Week jest  „Zero zanieczyszczeń powietrza”. W ramach akcji zapraszamy na „Tydzień z Ekodoradcą’’ w terminie od 31 maja do 4 czerwca 2021r.

Zanieczyszczenie środowiska ma wpływ na każdego z nas – poprzez powietrze, którym oddychamy, wodę, którą pijemy, i glebę, na której uprawiamy naszą żywność. To najpoważniejsza przyczyna środowiskowa wielu chorób psychicznych i fizycznych oraz przedwczesnych zgonów, zwłaszcza dzieci, osób obciążonych innymi schorzeniami oraz osób starszych. Razem możemy przyczynić się do poprawy jakości życia.

W ramach akcji Green Week, odbędzie się promocja funkcjonującego w gminie Punktu Obsługi Programu „Czyste Powietrze”. Mieszkańcy, którzy przyjdą na konsultację odnośnie Programu Czyste Powietrze i złożą wniosek w terminie od 31 maja do 4 czerwca otrzymają gadżet ekologiczny.

Więcej informacji o Europejskim Zielonym Tygodniu, który potrwa od 31 maja do 4 czerwca, znaleźć można na stronie www.eugreenweek.eu/pl 

 

1230663