Nasza Gmina
Piątek 15 listopada, 2019
A A A
  • 5
  • 2
  • 1

Aktualności

Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej w Powiecie Nowosądeckim Piątek, 20 stycznia 2017

Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości „Consilium” z siedzibą w Krakowie ma przyjemność poinformować Państwa, że dnia 1 stycznia 2016 roku weszła w życie ustawa z dnia 5 sierpnia 2015 roku o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej, zgodnie z którą Powiat Nowosądecki świadczy nieodpłatną pomoc prawną dla mieszkańców regionu także w 2018 roku. Z pomocy profesjonalnych prawników mogą Państwo skorzystać w Nowym Sączu przy ul. Jagiellońskiej 33, pokój nr 113 – od poniedziałku do piątku w godzinach 16:00 – 20:00, Starym Sączu (ul. Partyzantów 15) – od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 17:00 oraz w Grybowie (ul. Rynek 4) – od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00. Ponadto, punkty nieodpłatnej pomocy prawnej działają w Tęgoborzy, Krynicy – Zdroju i Piwnicznej – Zdroju.

Pomoc świadczona przez prawników jest wyjątkowo atrakcyjna, gdyż obejmuje swym zakresem niemal wszystkie dziedziny prawa, w szczególności prawo cywilne, administracyjne i karne. Osoba uprawniona może również skorzystać z pomocy prawnika przy sporządzeniu pierwszego pisma w sprawie, jak również wniosku o zwolnienie od kosztów sądowych lub ustanowienie pełnomocnika z urzędu. 

Nieodpłatna pomoc prawna nie obejmuje natomiast spraw podatkowych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, spraw z zakresu prawa celnego, dewizowego, handlowego i spraw związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, z wyjątkiem przygotowania do rozpoczęcia tej działalności.

Pomoc prawną mogą uzyskać osoby spełniające przynajmniej jedno z kryteriów określonych w ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej.

Aby uzyskać szczegółowe informacje na temat katalogu osób uprawnionych do uzyskania pomocy, zapraszamy na dedykowane temu strony internetowe:

fundacja-consilium.pl

powiat.nowy-sacz.pl

bądź

darmoweporady-nowysacz.pl

Zainteresowanych mieszkańców Gminy Nawojowa zapraszamy do skorzystania z pomocy w jednym z wyżej wskazanych punktów nieodpłatnej pomocy prawnej.

ZAŁĄCZNIKI

imieniny: Amielii, Idalii, Leopolda

Pogoda

DZISIAJ
4°C
11 km/h
75%

Urząd Gminy

Wydarzenia

NEWSLETTER