Nasza Gmina
Niedziela 9 sierpnia, 2020
A A A
  • 5
  • 2
  • 1

Bezpieczeństwo

Zakaz kąpieli w obszarach wodnych do tego nieprzeznaczonych Środa, 27 czerwca 2018

Nawojowa, dnia 27 czerwca 2018 roku

Uprzejmie informuję, że zgodnie z ustawą z dnia 18 sierpnia 2011 r. o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych ( t. j. Dz. U. z 2016 r. poz. 656 z późn. zm.)

  1. Obowiązuje ustawowy zakaz kąpieli w obszarach wodnych do tego nieprzeznaczonych.
  2. Nie wolno kąpać się w stawach hodowlanych, ujęciach wody pitnej, zbiornikach przeciwpożarowych, gliniankach, przy śluzach, mostach, budowlach wodnych, rzekach i oczkach wodnych.
  3. Kąpiel dopuszczalna jest tylko w wyznaczonych obszarach wodnych odpowiednio oznakowanych i strzeżonych przez ratowników wodnych.
  4. Na terenie gminy Nawojowa ze względów bezpieczeństwa kąpiel jest całkowicie zabroniona we wszystkich rzekach i potokach m. in. Homerka, Kamienica Nawojowska, Srebrnik, Potok Żeleźnikowski.

W związku z powyższym w miejscach zwyczajowo wykorzystywanych do kąpieli zostały umieszczone znaki zakazu kąpieli oraz ustawicznego nadzoru nad dziećmi zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 6 marca 2012 r. w sprawie sposobu oznakowania i zabezpieczania obszarów wodnych oraz wzorów znaków zakazu, nakazu oraz znaków informacyjnych i flag (Dz. U.  z 2012 r. poz. 286)  w celu zapewnienia bezpieczeństwa na tych obiektach.

Wójt Gminy Nawojowa

(-) dr inż. Stanisław Kiełbasa

imieniny: Klary, Romana, Rozyny

Pogoda

DZISIAJ
4°C
11 km/h
75%

Urząd Gminy

Wydarzenia

NEWSLETTER