Przejdź do treści
Nawojowa 1
Nawojowa 2
Nawojowa 3
Przejdź do stopki

Czyste Powietrze

Treść

Program Agroenergia

Program Agroenergia

Od 1 października 2021 rolnicy mogą ubiegać się o dofinansowanie instalacji fotowoltaicznych, małych instalacji wiatrowych, pomp ciepła. Celem programu jest kompleksowe wsparcie związane z ograniczeniem negatywnego wpływu na środowisko prowadzonych działalności rolniczych, poprzez dofinansowanie inwestycji służących budowaniu samodzielności energetycznej na obszarach wiejskich.

Konkurs plastyczno-ekologiczny z okazji ETZT 2021

Konkurs plastyczno-ekologiczny z okazji ETZT 2021

Zapraszamy uczniów Szkół Podstawowych z terenu Gminy Nawojowa do udziału w konkursie plastycznym promującym ekologiczny transport. Konkurs pod hasłem: „Korzystaj ze zrównoważonej mobilności. Dbaj o zdrowie”, z okazji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

Mój Prąd – nabór od 1 lipca 2021r.

Mój Prąd – nabór od 1 lipca 2021r.

Dofinansowanie obejmuje do 50% kosztów instalacji fotowoltaicznej, jednak nie więcej niż 3000 zł. Wsparciem zostaną objęte instalacje o mocy od 2 kw do 10 kW. Program skierowany jest do osób, które chcą zamontować panele fotowoltaiczne w swoich gospodarstwach domowych. Nabór do programu kończy się 22 grudnia 2021r. lub do wyczerpania alokacji środków.

Złóż deklarację dotyczącą źródeł ciepła i spalania paliw!

Złóż deklarację dotyczącą źródeł ciepła i spalania paliw!

Już 1 lipca rozpocznie się proces składania deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków, który ma na celu zebranie wszystkich danych dotyczących źródeł ciepła i spalania paliw w budynkach mieszkalnych i niemieszkalnych. Każdy budynek, który posiada źródło ciepła lub spalania paliw do 1 MW należy zgłosić wypełniając odpowiednią deklarację.

Europejski Zielony Tydzień- Green Week 2021

Europejski Zielony Tydzień- Green Week 2021

Rozpoczęła się tegoroczna edycja EU Green Week 2021 – Europejski Zielony Tydzień 2021. Jest to wydarzenie poświęcone kwestiom związanym z ochroną środowiska. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji Green Week jest „Zero zanieczyszczeń powietrza”. W ramach akcji zapraszamy na „Tydzień z Ekodoradcą’’ w terminie od 31 maja do 4 czerwca 2021r.

Program „Moja Woda” 2.0.

Program „Moja Woda” 2.0.

Jeszcze tylko do 10 czerwca br. będzie można składać elektroniczne wnioski do wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej w ramach drugiego, kończącego się już naboru w programie „Moja Woda”.

NABÓR WNIOSKÓW NA WYMIANĘ PIECÓW 2021

NABÓR WNIOSKÓW NA WYMIANĘ PIECÓW 2021

Wójt Gminy Nawojowa informuje mieszkańców gminy o możliwości dofinansowania do wymiany wysokoemisyjnych urządzeń grzewczych na ekologiczne w budynkach położonych na terenie Gminy Nawojowa. Wnioski można składać od 31 marca br.

Uchwała antysmogowa dla Małopolski

Uchwała antysmogowa dla Małopolski

Od 1 lipca 2017 roku w Małopolsce obowiązuje uchwała antysmogowa dla całego regionu. Oznacza to, że do jej przepisów muszą dostosować się wszyscy mieszkańcy województwa małopolskiego.

Informacja dla Przedsiębiorców

Informacja dla Przedsiębiorców

Przedsiębiorcy mogą starać się o dofinansowanie na wymianę źródła ciepła w ramach programu WFOŚiGW w Krakowie: ”Likwidacja kotłowni węglowych i indywidualnych palenisk”. Natomiast NFOŚiGW ogłosił nabór na inwestycje dotyczące wytwarzania energii z odnawialnych źródeł wraz z podłączeniem tych źródeł do sieci dystrybucyjnej/przesyłowej.

1099686