Nasza Gmina
Sobota 31 października, 2020
A A A
 • 5
 • 2
 • 1

Czystsze Powietrze

 • Wójt Gminy Nawojowa podpisał porozumienie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie w sprawie wspólnej realizacji Programu Czyste Powietrze. Podstawowym celem Programu „Czyste Powietrze” jest wymiana nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe oraz przeprowadzenie termomodernizacji budynków jednorodzinnych.

 • Europejski Zielony Tydzień – Green Week

  Wtorek, 22 września 2020

  W tym roku głównymi tematami Unijnego Zielonego Tygodnia są natura i bioróżnorodność, a także ich wpływ na społeczeństwo i ekonomię. Tegoroczna edycja jest okazją do oceny wpływu naszych codziennych wyborów na środowisko, jak i również podkreślenia jakie znaczenie ma różnorodność biologiczna dla społeczeństwa i gospodarki.

 • Zapraszamy uczniów Szkół Podstawowych z terenu Gminy Nawojowa do udziału w konkursie ekologicznym. Hasło konkursu brzmi: „Nasz wspólny cel to czysta gmina” w ramach: „Programu Priorytetowego - Edukacja Ekologiczna” dofinansowanego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

 • EKOedukacja w Gminie Nawojowa

  Piątek, 10 lipca 2020

  Głównym celem EKOedukacji jest upowszechnianie wiedzy na temat ochrony środowiska naturalnego i kształtowanie postaw proekologicznych. Idealną okazją do prowadzenia takich działań jest Światowy Dzień Środowiska. Z tej okazji gmina Nawojowa zorganizowała dla uczniów szkół podstawowych krótki test on-line oraz konkurs plastyczno-ekologiczny. Konkursy mają za zadanie zaangażowanie dzieci i młodzież do aktywności w działaniach proekologicznych. Pamiętajmy, że dbanie o środowisko jest ważne od najmłodszych lat.

 • Rozpoczęły się konsultacje społeczne projektu Programu Ochrony Powietrza dla województwa małopolskiego. W programie zostaną wprowadzone nowe działania służące poprawie jakości powietrza. Zachęcamy do udziału w konsultacjach bo każdy może mieć wpływ na zapisy w Programie Ochrony Powietrza dla województwa małopolskiego.

 • Do 5 tys. zł dotacji na przydomowe instalacje, zatrzymujące wody opadowe lub roztopowe, będzie można otrzymać z nowego programu „Moja Woda”. Program skierowany jest do osób fizycznych, będących właścicielami lub współwłaścicielami nieruchomości, na której znajduje się budynek mieszkalny jednorodzinny (może być nowo budowany) z kompletnym systemem orynnowania dachu (uwaga: przy nowo budowanych domach na dzień składania dokumentów rozliczeniowych wymagane będzie potwierdzenie uzyskania pozwolenia na użytkowanie).

 • Komisja konkursowa w wyniku przeprowadzonych obrad w dniu 18 czerwca postanowiła nagrodzić wszystkie prace biorące udział w konkursie.

 • 5 czerwca Światowy Dzień Środowiska

  Piątek, 05 czerwca 2020

  Światowy Dzień Środowiska ma na celu zwrócenie uwagi na problemy związane z zanieczyszczeniem, ochroną środowiska naturalnego i podnoszeniem świadomości ekologicznej. Nasze codzienne działania, decyzje i wybory decydują o tym jaką Ziemię zostawimy przyszłym pokoleniom. Dbajmy o Naszą Ziemię wspólnie !

 • Ruszył nabór do ogólnopolskiego programu dopłat do wymiany nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych. W nowej wersji programu wyszczególniono dwie grupy beneficjentów.

 • Zapraszamy uczniów Szkół Podstawowych z terenu Gminy Nawojowa do udziału w konkursie plastyczno - ekologicznym o tematyce poruszającej problemy środowiskowe. Hasło konkursu brzmi: „Komiks - Ekologia na co dzień”.

 • Program Czyste Powietrze – ogólnopolski program wsparcia finansowego na wymianę źródeł ciepła. Program dla właścicieli i współwłaścicieli domów jednorodzinnych oferujący dotację na wymianę źródła ciepła oraz prace związane z termomodernizacją.

 • Zmiana przyzwyczajeń i odpowiednie korzystanie z technologii pozwala na zmniejszenie kosztów energii nawet o 15%. Wspieraj czyste środowisko i poznaj sposoby na oszczędzanie wody i energii elektrycznej.

 • Warsztaty on-line dla uczniów z okazji Dnia Ziemi

  Poniedziałek, 20 kwietnia 2020

  Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi 22 kwietnia Ministerstwo Klimatu organizuje warsztaty on-line. Do udziału w warsztatach on-line zapraszamy uczniów klas 7-8 szkół podstawowych i uczniów szkół ponadpodstawowych. Warsztaty będą dotyczyć globalnego ocieplenia oraz odnawialnych źródeł energii.

 • W związku ze zbliżającymi się 50-tymi obchodami Światowego Dnia Ziemi, Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego zaprasza do udziału w webinarze nt.: "Dzień Ziemi z zielonym budownictwem". Odbędzie się on 22 kwietnia od godziny 11:00.

 • W związku z wyjątkową sytuacją w kraju, krakowski Teatr Kultureska chce podzielić się z nami darmowym autorskim audiobookiem o tematyce ekologicznej pt. „Owca Ola Bohaterką Pola”. Audiobook porusza temat dzikich wysypisk śmieci, ochrony lasów, a także szeroko pojętej ekologii.

 • Łatwo, szybko i bez błędów. Zgodnie z zapowiedziami Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przechodzi na wnioski online w programie „Mój Prąd”. Od 31 marca papier w „Moim Prądzie” staje się przeszłością.

 • Nowy Program ochrony powietrza

  Wtorek, 07 stycznia 2020

  Nowy Program ochrony powietrza

 • Ważna informacja

  Wtorek, 07 stycznia 2020

  W sprawie spalania odpadów oraz zapisu uchwały Sejmiku Województwa Małopolskiego

 • W gminie Nawojowa rozpoczęły się kontrole przestrzegania przepisów w zakresie spalania odpadów oraz zapisów uchwały Sejmiku Województwa Małopolskiego w sprawie wprowadzania ograniczeń i zakazów w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw.

strony 1 2 3 4
imieniny: Urbana, Wolfganga

Pogoda

DZISIAJ
4°C
11 km/h
75%

Urząd Gminy

Wydarzenia

NEWSLETTER