Przejdź do treści
Nawojowa 1
Nawojowa 2
Nawojowa 3
Przejdź do stopki

Warsztaty on-line dla uczniów z okazji Dnia Ziemi

Czyste Powietrze

Treść

Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi 22 kwietnia Ministerstwo Klimatu organizuje warsztaty on-line. Do udziału w warsztatach on-line zapraszamy uczniów klas 7-8 szkół podstawowych i uczniów szkół ponadpodstawowych. Warsztaty będą dotyczyć globalnego ocieplenia oraz odnawialnych źródeł energii. 

Wspólnie z Bankiem Ochrony Środowiska oraz Fundacją BOŚ, a także przy wsparciu Ministerstwa Edukacji Narodowej i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska
i Gospodarki Wodnej
, Ministerstwo Klimatu organizuje warsztaty on-line „Dzień Ziemi
w Ministerstwie Klimatu
”. Wydarzenie to zostało objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Do udziału w warsztatach on-line „Dzień Ziemi w Ministerstwie Klimatu” zapraszamy uczniów klas 7-8 szkół podstawowych i uczniów szkół ponadpodstawowych. Warsztaty odbędą się w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Postaw na Słońce”, promującego odnawialne źródła energii.

Warsztaty on-line będą dostępne na żywo na stronie www.dzienziemiwmk.pl. 22 kwietnia
o godz. 11:40
kliknij w link www.dzienziemiwmk.pl. Na tej stronie znajdzie się też instrukcja, jak zalogować się do czatu, aby móc zadawać pytania. Za pośrednictwem specjalnego czatu każdy z uczniów i nauczycieli będzie mógł zadać pytanie ministrowi Michałowi Kurtyce oraz uczestniczyć w wykładach zaproszonych ekspertów:

  • „Zrozumieć globalne ocieplenie – mechanizm i konsekwencje” – dr Mariusz Gogól
  • OZE. Skąd mamy prąd?” – dr Tomasz Rożek
  • Warsztaty filmowe „Jak zwykłym telefonem komórkowym nakręcić profesjonalny film? – Szymon Chałupka (vlog „Filmujemy!”).

Projekt edukacyjny „Postaw na Słońce” to inicjatywa Fundacji BOŚ. Składa się z dwóch konkursów: badawczego i filmowego. Ideą konkursu jest promowanie wiedzy na temat odnawialnych źródeł energii, zachęcanie młodzieży do podejmowania lokalnych aktywności na rzecz zwiększenia znajomości tej tematyki, jak również do angażowania się w działania na rzecz ochrony klimatu.

Od 2014 r. w pięciu zakończonych już edycjach projektu wzięło udział ponad 7 tys. uczniów. Więcej informacji o konkursie: www.postawnaslonce.pl

Zdjęcia

1048875