Przejdź do treści
Nawojowa 1
Nawojowa 2
Nawojowa 3
Przejdź do stopki

Konkurs plastyczno-ekologiczny pt. „Komiks - Ekologia na co dzień

Czyste Powietrze

Treść

Zapraszamy uczniów Szkół Podstawowych z terenu Gminy Nawojowa do udziału w konkursie plastyczno - ekologicznym o tematyce poruszającej problemy środowiskowe. Hasło konkursu brzmi: „Komiks - Ekologia na co dzień”.

Celem konkursu jest pokazanie najmłodszym, że drobne czynności proekologiczne, które mogą wydawać się nieistotne, w perspektywie czasu przynoszą pozytywne efekty. Edukacja ekologiczna uczniów w zakresie poprawy stanu środowiska naturalnego może nieść ze sobą pozytywne przekonania i postawy społeczne oparte na świadomości wpływu zanieczyszczeń na zdrowie oraz komfort życia. Poprzez edukacje ekologiczną chcemy zwrócić uwagę na istniejące problemy i niebezpieczeństwo lekceważenia skutków naruszenia równowagi ekologicznej w przyrodzie oraz uświadomić, iż każdy z nas indywidualnie odpowiada za stan środowiska, w którym żyjemy. Dlatego praca konkursowa powinna przedstawiać  proekologiczne czynności podejmowane przez mieszkańców w życiu codziennym (np. kompostowanie odpadów, segregacja śmieci, oszczędzanie wody, oszczędzanie energii elektrycznej, zagospodarowanie deszczówki, czy czynności promujące energię odnawialną).

Serdecznie zapraszamy uczniów Szkół Podstawowych do licznego udziału
w konkursie pt. „Komiks -Ekologia na co dzień”.

 

Konkurs trwa od 7 maja do 29 maja 2020roku.

 

 

 

Zrealizowano  w  ramach  projektu  „Wdrażanie  Programu  ochrony  powietrza  dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze” / LIFE-IP  MALOPOLSKA / LIFE14 IPE PL 021 dofinansowanego ze środków programu LIFE Unii Europejskiej.

Pliki do pobrania

Zdjęcia

1048875