Przejdź do treści
Nawojowa 1
Nawojowa 2
Nawojowa 3
Przejdź do stopki

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu 2022

Czyste Powietrze

Treść

W dniach 16-22 września 2022r. po raz kolejny będziemy obchodzić Tydzień Zrównoważonego Transportu. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem przewodnim: „Lepsze połączenia”. Gmina Nawojowa po raz trzeci włączy się w obchody ETZT. Zachęcamy mieszkańców gminy do korzystania
z alternatywnych form transportu (komunikacja rowerowa, piesza, publiczna).

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu (w skrócie ETZT) to pomysł, który w życie w 2002 roku wprowadziła Komisja Europejska. ETZT to inicjatywa, której głównym celem jest zachęcanie ludzi do zmiany niekorzystnych dla zdrowia i środowiska przyzwyczajeń. Głównie chodzi o wybieranie ekologicznych środków podróżowania, np. komunikacja miejska czy rower. Zatem wszędzie, gdzie możemy dostać się na piechotę, warto skorzystać właśnie z takich opcji, np. na zakupy do pobliskiego sklepu, siłownię czy basen. Razem możemy podróżować taniej, zdrowiej i bardziej ekologicznie!

Chcesz wygrać ekogadżet?

Prześlij nam zdjęcie jak korzystasz ze środka transportu innego niż samochód (np. rower, pieszo, hulajnoga, rolki ). Warunek: na zdjęciu musi być widoczny autor zdjęcia wraz z napisem -„Lepsze połączenia” - tegorocznym przewodnim hasłem kampanii Europejskiego Tygodnia Mobilności.

Napis "Lepsze połączenia"- technika dowolna.

 

Oczywiście na zdjęciu ma też być widoczny zeroemisyjny środek transportu. Zdjęcia wraz z krótkim opisem kiedy i gdzie zostało zrobione prosimy wysyłać na adres: ekodoradca@nawojowa.pl


Czekamy na Wasze zdjęcia do 23 września 2022r.

Autorzy zdjęć otrzymają gadżety (piórnik oraz odblask).

 

Uwaga:
Przesłanie zdjęć i udział w zabawie jest jednoznaczne z akceptacją warunków zabawy, wyrażeniem zgody na ich wykorzystanie w celach promocyjnych oraz wyrażeniem zgody na zbieranie i przetwarzanie danych osobowych w celach organizacji akcji.

 

1271880