Nasza Gmina
Wtorek 28 stycznia, 2020
A A A
  • 5
  • 2
  • 1

Czystsze Powietrze

Konkurs plastyczny pt. : „NIE dla Smogu” Środa, 19 września 2018

Konkurs plastyczny pt. : „NIE dla Smogu”

Zapraszamy uczniów Szkół Podstawowych z terenu Gminy Nawojowa do udziału w konkursie plastycznym o tematyce poruszającej problemy środowiskowe.

Hasło konkursu brzmi: „NIE dla Smogu”.

Głównymi źródłami emisji zanieczyszczeń do powietrza są transport samochodowy, domowe piece grzewcze oraz zakłady przemysłowe. Spalany w piecach węgiel złej jakości, a często nawet śmieci wpływają na toksyczność powietrza, którym wszyscy oddychamy. Skutkiem przebywania w zanieczyszczonym powietrzu są problemy zdrowotne związane z schorzeniami układu krążenia i układu oddechowego.

Celem konkursu jest pokazanie najmłodszym, że powietrze determinuje życie na ziemi oraz uświadomienie, iż każdy z nas indywidualnie odpowiada za stan środowiska, w którym żyjemy. Edukacja ekologiczna uczniów w zakresie poprawy jakości powietrza może nieść ze sobą pozytywne przekonania i postawy społeczne oparte na świadomości wpływu zanieczyszczeń na zdrowie oraz komfort życia. Poprzez konkurs pragniemy wskazać powody, dla których należy chronić powietrze, oraz sposoby w jakich można to robić. Dzieci biorąc udział w tworzeniu plakatów zaznajomią się z rodzajami zanieczyszczeń powietrza oraz będą w stanie podać źródła zanieczyszczenia powietrza.

Tematyka prac ma nawiązywać do problemu zanieczyszczenia powietrza, sposobu ograniczenia niskiej emisji.

Konkurs trwa od 20 września do 19 października 2018 roku.

Zrealizowano  w  ramach  projektu  „Wdrażanie  Programu  ochrony  powietrza  dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze” / LIFE-IP  MALOPOLSKA / LIFE14 IPE PL 021 dofinansowanego ze środków programu LIFE Unii Europejskiej.

ZAŁĄCZNIKI

GALERIA

imieniny: Agnieszki, Kariny, Lesława

Pogoda

DZISIAJ
4°C
11 km/h
75%

Urząd Gminy

Wydarzenia

NEWSLETTER