Nasza Gmina
Środa 3 czerwca, 2020
A A A
  • 5
  • 2
  • 1

Aktualności

Bezpłatne pomiary kamerą termowizyjną w ramach programu LIFE Wtorek, 14 stycznia 2020

W ramach realizowanego przez gminę Nawojowa projektu LIFE: „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze” są prowadzone badania budynków kamerą termowizyjną dla zainteresowanych mieszkańców gminy. Z uwagi na ograniczony czas dostępności kamery, badania potrwają do dnia 24.01.2020r.  

Termowizja to metoda badawcza, pozwalająca na zdalną i bezdotykową ocenę rozkładu temperatury na powierzchni badanego obiektu. Pozwala mierzyć temperaturę na odległość w wielu miejscach jednocześnie. Moc promieniowania badanego obiektu zależy od jego temperatury, dlatego miejsca cieplejsze na obrazie widzialnym są jaśniejsze. Miejsca cieplejsze na powierzchni zewnętrznej budynku odpowiadają gorzej izolowanym obszarom przegrody, a niska temperatura powierzchni może świadczy  o dobrych właściwościach izolacyjnych przegrody. Zapisany w ten sposób obraz nazywany jest termogramem na podstawie, którego wykonywany jest raport.

Pomiary kamerą, najlepiej jest wykonać przy pełnym zachmurzeniu w godzinach rannych lub późnym popołudniem . Miarodajne badanie musi być przeprowadzone w dni bez wiatru i bez opadów, przy  różnicy temperatur na zewnątrz i wewnątrz budynku co najmniej 15ºC.

 

Wszystkich mieszkańców zainteresowanych wykonaniem pomiarów zapraszamy do Urzędu Gminy Nawojowa ul. Ogrodowa 2, 33-335 Nawojowa pok. nr 26, tel. 18 445 70 67/068. Liczba zapisów jest ograniczona. Konkretny termin pomiaru kamerą termowizyjną wyznaczy Ekodoradca po wcześniejszej rozmowie z osobami zainteresowanymi.

imieniny: Anatola, Leszka, Tamary

Pogoda

DZISIAJ
4°C
11 km/h
75%

Urząd Gminy

Wydarzenia

NEWSLETTER