Przejdź do treści
Nawojowa 1
Nawojowa 2
Nawojowa 3
Przejdź do stopki

Konkurs plastyczno-ekologiczny z okazji ETZT 2021

Czyste Powietrze

Treść

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu jest organizowany co roku w okresie od 16 do 22 września. Ta europejska inicjatywa ma zachęcić ludzi do korzystania z alternatywnych form transportu (komunikacja rowerowa, piesza, publiczna). Tegoroczna edycja akcji odbywa się pod hasłem „Korzystaj ze zrównoważonej mobilności. Dbaj o zdrowie.” Gmina Nawojowa zachęca mieszkańców do skorzystania z innych form poruszania się niż samochód po terenie naszej gminy np. pieszo, rower, hulajnoga czy komunikacja zbiorowa. 

Razem możemy podróżować taniej, zdrowiej i bardziej ekologicznie!

Celem konkursu jest pokazanie najmłodszym, że drobne czynności proekologiczne, które mogą wydawać się nieistotne, w perspektywie czasu przynoszą pozytywne efekty. Edukacja ekologiczna uczniów w zakresie poprawy stanu środowiska naturalnego może nieść ze sobą pozytywne przekonania i postawy społeczne oparte na świadomości wpływu zanieczyszczeń na zdrowie oraz komfort życia. Poprzez edukacje ekologiczną chcemy zwrócić uwagę na istniejące problemy i niebezpieczeństwo lekceważenia skutków naruszenia równowagi ekologicznej w przyrodzie oraz uświadomić, iż każdy z nas indywidualnie odpowiada za stan środowiska, w którym żyjemy.

Gmina Nawojowa zachęca dzieci i wszystkich mieszkańców do skorzystania z innych form poruszania się niż samochód po terenie naszej gminy np. pieszo, rower, hulajnoga czy komunikacja zbiorowa. 

Zadaniem uczniów będzie wykonanie pracy plastycznej promującej ekologiczny transport , a także działania wspierające ochronę powietrza w Gminie Nawojowa. Praca może być propozycją nowych eko-działań z zakresu transportu i bezpieczeństwa, jakie można wprowadzić w życie.

Technika pracy dowolna, np. farby, kredki, mazaki, ołówek .

Dopuszczalny format prac –A4 /A3– układ poziomy lub pionowy.

Poniżej regulamin konkursu oraz oświadczenie rodzica/opiekuna prawnego.

Konkurs trwa od 10 września do 30 września 2021 roku.

Pliki do pobrania

regulamin.docx 307.76 KB
1143868